Kolędy w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra

Golec uOrkiestra to prawdziwi specjaliści od kolędowania. Na swoim koncie mają wiele nagranych kolęd i pastorałek, i praktycznie każdego roku starają się przygotować dla fanów swojej twórczości kolejną świąteczną niespodziankę. Ich autorskie połączenie gatunków muzycznych takich jak pop, rock i góralski folk sprawia, że aranżacje najbardziej tradycyjnych nawet kolęd w ich wykonaniu nabierają nowego blasku i cieszą serca różnych pokoleń słuchaczy.

Obecnie w przebogatej kolekcji kolęd i pastorałek Golec uOrkiestra znajdują się takie utwory jak „Cicha noc”, „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem” oraz zabarwione szczególną góralską nutą „Oj Maluśki” czy „To jus pora na Wilijom”. W repertuarze grupy nie brakuje również autorskich piosenek świątecznych. Znaczącym wydarzeniem w świątecznych dokonaniach grupy był z pewnością ponad trzygodzinny koncert świąteczny zarejestrowany w grudniu 2013 roku w bazylice na Jasnej Górze, gdzie muzykom z zespołu towarzyszyło przebogate instrumentarium i cała plejada zaproszonych gości. Wydawnictwo to dostępne jest zarówno w wersji CD jak i DVD wideo. Kolędy polskie Golec uOrkiestra to dobry wybór na każde domowe święta.


Wybrane kolędy w wykonaniu Golec uOrkiestra

Pastuszkowie bracia mili – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Pastuszkowie bracia mili”.

Pastuszkowie bracia mili – Golec uOrkiestra

Oj Maluśki Maluśki – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Oj Maluśki Maluśki”.

Oj Maluśki Maluśki - Golec uOrkiestra

Gdy śliczna Panna – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Gdy śliczna Panna”.

Gdy śliczna Panna - Golec uOrkiestra

Wśród nocnej ciszy – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

Wśród nocnej ciszy - Golec uOrkiestra

Triumfy Króla Niebieskiego – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Triumfy Króla Niebieskiego”.

Triumfy Króla Niebieskiego - Golec uOrkiestra

Cicha noc – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Cicha noc”.

Cicha noc - Golec uOrkiestra

Gore gwiazda Jezusowi – Golec uOrkiestra

Zobacz tekst kolędy „Gore gwiazda Jezusowi”.

Gore gwiazda Jezusowi - Golec uOrkiestra

„W Niebo Głosy” – Album kolęd Golec uOrkiestra

PLAYLISTA
Po zakończeniu wybranego filmu, kolejny z playlisty odtworzy się automatycznie.

Cały koncert kolęd Golec uOrkiestra

PLAYLISTA kolęd Golec uOrkiestra

PLAYLISTA
Po zakończeniu wybranego filmu, kolejny z playlisty odtworzy się automatycznie.

Golec uOrkiestra – O zespole

Zespół Golec uOrkiestra to fenomen na polskim rynku muzycznym. Istnieje już niemalże 20 lat i bez przerwy utrzymuje się w ścisłej czołówce polskiej muzyki rozrywkowej, a każda ich kolejna płyta odnosi wielki sukces. W swojej scenicznej karierze wypromowali wiele przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej popkultury. Ich muzyka to połączenie gatunków – autentycznego góralskiego folku z popem rock&rollem i jazzem. Przebogate instrumentarium, szeroki skład i rodzinna atmosfera sprawiają, że każdy koncert grupy to niezwykłe show. Trzon grupy to oczywiście bracia Łukasz i Paweł Golec, którym na scenie towarzyszy siedmioro innych muzyków: Edyta Golec (prywatnie żona Łukasza), Jarosław Zawada, Robert Szewczuga, Zbigniew Michałek „Baja”, Łukasz Pilch, Piotr Kalicki i Mirosław Hady. Większość muzyków zespołu gra na kilku instrumentach, chętnie sięgając po tak nietypowe dla showbiznesu jak gęśle, okaryny, dudy, basetle i inne folkowe samograje. Sławę grupie przyniosła już pierwsza wydana w roku 1999 płyta na której znalazły się takie przeboje jak „Lornetka”, „UFO” czy „Crazy Is My Life”. Od tego czasu zespół sprzedał miliony krążków dał tysiące koncertów i wydał osiem płyt CD.